M-Files’ta Lisans Yönetimi ayarlarına iki şekilde ulaşılabilir.

  1. Sol taraftaki ağaç yapısındaki sunucu adına tıkladığınızda orta bölümde sunucu yönetimi kısmı

görüntülenir. Lisans Yönetimine tıklayarak Lisans Yönetimi ayarlarına ulaşabilirsiniz.

 

  1. Sol taraftaki ağaç yapısında sunucu adına sağ tıklayın. Açılan pencerede Lisans Yönetimine tıklayarak Lisans Yönetimi ayarlarına ulaşabilirsiniz.Karşınıza gelen Lisan Yönetimi penceresinde Lisans Durumu bölümünde Lisansınızın durumunu görebilirsiniz. Lisans Bilgisi kısmında lisansınızla ilgili bilgiler görüntüleniyor olacaktır.

Seri Numarası : Satın almış olduğunuz M-Files seri numarasıdır.
Lisanslanan : Lisans sahibi burada görüntülenir.

Kullanıcı ismine bağlı lisans sayısı : İsimlendirilmiş kullanıcı lisans sayısı gösterilir. Bunun altında kullanımda olan isimlendirilmiş Kullanıcı Lisansı sayısı görüntülenir.
Eş zamanlı kullanıcı lisans sayısı :
Eşzamanlı kullanıcı lisanslarının sayısı şu anda bu lisans türünü kullanarak oturum açma giriş sayısına göre belirlenir. Bir lisans giriş yapmak için ayrıldığında kullanıcıya atanmış olur. Giriş yapmış olan kullanıcı M-Files’dan çıktığı anda ayrılmış olan lisans ortak havuza dahil edilir ve başka bir kullanıcıya ayrılabilir.

Sadece okuyabilir lisans sayısı : Sadece okuyabilir lisansı kullanıcılara doküman kütüphanesinde sadece okuma izni verir. Bu lisansa sahip olan kullanıcılar kütüphane içindeki herhangi bir doküman üzerinde değişiklik yapamaz ve yeni doküman oluşturamaz.

 

 

 

Lisans Yüklemek için Lisan Yükle butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede M-Files lisansı satın aldındıktan sonra size verilen Seri numarası ve Lisans kodunu ilgili yerlere girip OK butonuna tıklayın. Seri numaranız ve Lisans kodunuz doğru ise Lisansınız yükleniş olacaktır.