M-Files Doküman Yönetim Sistemi ile İş Akışları tanımlayarak kullanıcıya görev(ler) oluşturabilir ve bu görev(ler)in takibini yapabilirsiniz. Örnek olarak; üzerinde çalıştığınız bir dokümanı yöneticinize incelemesi için göndermek isteyebilirsiniz. Yöneticiniz bu dokümanı inceledikten sonra, üzerinde değişiklik yapılacak ise bu dokümanı size gönderebilir. M-Files Doküman Yönetim Sistemi ile İş Akışı tanımladığınızda hem zaman hem de performans kaybının önüne geçmiş olursunuz.


İş akışlarından bağımsız şekilde görevler de oluşturabilirsiniz. Unutmamanız gereken toplantılar, aramanız gereken müşteriler varsa kendinize ya da ilgili kişiye bir görev tanımlaması yapabilirsiniz. Bu sayede hem görev tanımlaması yapar hem de personellerinize yapmış olduğunuz görevlendirmeleri takip edebilirsiniz.

   Yeni bir görev oluşturmak için sol tarafta bulunan görev alanından  'Görev' nesne tipini seçip  ilgili alanları doldurabilirsiniz. İsterseniz  kütüphanenin kullanıcı tarafındayken boş olan  herhangi bir yere sağ  tıklayarak da görev oluşturabilirsiniz.
  Kendinize özel görünümler oluşturup, gerekli özelleştirmeleri yaparak görevlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Ayrıca görev kartına özel izinler vererek yalnızca izin verilen kişiler arasında görevlendirme ve görev takibi yapabilirsiniz. Bu sayede kişisel ya da özel toplantılarınızın hatırlatmalarını yalnızca izin verilen kişilerin görmesini de sağlarsınız.