Microsoft SQL Server Kullan seçeneğini seçtiyseniz Microsoft SQL Server veritabanı ayarlarına ulaşmak için Tanımla butonuna tıklayın. Açılan pencerede M-Files ile Microsoft SQL Server arasında bağlantı kurulması gerekmektedir. M-Files ile Microsoft SQL Server aynı makinede bulunabilir ya da başka bir sunucuda yüklü olabilir. SQL Server başka bir sunucuda yüklü ise M-Files Server ve SQL Server hızlı bir ağ bağlantısı ile bağlantılı olmalıdır.

Sunucu ismi: Bu metin kutusuna SQL Server’ın bağlı bulunduğu sunucunun adı yazılmalıdır.
Veritabanı ismi: Bu metin kutusuna sunucuda bulunan bağlanacağımız veritabanı adı yazılmalıdır.

Sistem yöneticisi giriş bilgileri: Sistem yöneticisi giriş bilgilerindeki gerekli alanları doldurmalıyız. Tip olarak iki tip vardır: Windows Yetkilendirmesi ve SQL Server Yetkilendirmesi. Windows Yetkilendirmesini seçerseniz kuruluşunuzdaki Active Directory yapısıyla belirlenen kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. SQL Server Yetkiledirmesini seçerseniz SQL Server için belirlediğiniz kullanıcı adı şifrenizi girmeniz gerekir.

Temel kullanıcı giriş bilgileri: Bu sekmede size iki seçenek sunulur: Otomatik oluşturulmuş giriş bilgilerini kullan, Mevcut giriş bilgilerinden birini kullan.

Dosya Veri Konumu: Bu seçenek ile Dosya verisinin tutulacağı alanı belirtebilirsiniz. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır: Dosya verisini kütüphane veritabanında tut, Dosya verisini dosya sistemindeki klasörde tut. Dosya verisini oluşturacağınız kütüphanenin veritabanında tutmak için ilk seçeneği seçin. Dosya sisteminizdeki klasörde tutmak için ikinci seçeneği seçin.